TARTALOM (sorrendben)

VERS: Köszöntő, Kérdezed …
SENECA
GYAKORLATI JAVASLATOK …
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
**Homeopátia: Homeopátiás gyógyszerek
**Új Germán medicina: Az öt biológiai törvény
**Hormonegyensúly: …
**Ébredés szótár: Érzelmek 2.
**Tudatos étkezés: Ebédek
MAGYAR SPIRITUS
**Máriahalom – Vendégház
**Az égig érő fa
**Magyar újjászületés – Kozmikus korszakváltás
**A magyar házak mágikus ereje

**Magyar film: Az aranyember
**Magyar színdarab: Az ördög
**Magyar népmesék: Sárkányölő Sebestyén
EZOTARO SZÁMMISZTIKA® – Szeptemberre
HUMOR
**Hagyományos történet …
**Postás viccek
**Gyógyító aranyköpések
**Viccek
**Vígjátékok:
***Éretlenek
***Indul a bakterház
**Kabaré - Teri néni és a lottónyeremény
**Rajzfilmek:
***Tom es Jerry - A repülő macska
***A Rózsaszín Párduc – Drink Pink Punch
***Garfield és Barátai – Az óriás macska
KICSIÉN, AZ EGÓ VÉDELMÉBEN
A SOKOLDALÚ SZÓDABIKARBÓNA
FILMEK
**Fogadom
**Napsütötte Toscana
VIDEÓK
**Szellemi valóság – belső utazás
**Balogh Béla előadása – 2012 végső valósága
**Balogh Béla – Lelki fejlődés
**A.J.Christian – Hazugság, önámítás, érdek
**A.J.Christian – A tudatosság útján
CIKKEK
**Hekkerek támadhatnak az emberi agyra
**Újabb adalék a H1N1 elleni védőoltáshoz
ezotaro.com <<< ezotaro.odafigyelo.com <<< archív számok
KÉRDEZED

Kérdezed, mit érek én
kérdezed, mi ez a földi tünemény
kérdezed, mit ér az életed
ha ez a csoda a tiéd nem lehet.

Kérdezed, meddig tart a varázs
a varázs, mi földre ránt
s a földön varázslik tova
mint fehéren izzó fénycsoda.

A varázsló süvegéből fényt varázsol
a fehér nyúl kilép és bókol
a közönség tapsolva kacag
s a bíborfény lehántja a maszkokat.

Földi szerepeink, s hívságaink odahagyjuk
nem-látó szemünk fénye megtörik
jelmezünket, s életünket lerakjuk
s az Örökkévalónk megszületik.

Sophie

SENECA

Senki sem ismeri
Isten van bennünk. Nem kell két kezünket az égre emelni, nem szükség a templomőrhöz könyörögni, hogy bennünket az istenszobor fülének közelébe bocsásson, mintha így kérésünk inkább meghallgatásra találna: közel van hozzád az Isten, veled van, benned van. Ige, Lucillusom, állítom: lakik bennünk egy szent, aki minden ránk vonatkozó jót és rosszat figyel és szemmel tart. Ez úgy bánik velünk, mint mi ővele. Isten nélkül senki sem lehet jó ember. (Seneca 41, 1-2)

Az örökkévalóság születésnapja
Az eget még nem tudjuk másként elviselni, csak távolról. Azért is remegés nélkül tekints ama döntő óra elébe: nem a léleknek, hanem a testnek utolsó az. Mindazt, ami körülvesz, úgy tekintsd, mint valamely vendéglőben heverő útipoggyászt: el kell mellette haladnod. A természet megvizsgálja mind a belépő, mind a távozó utast. Nem szabad többet kivinned, mint amennyit behoztál, sőt abból, amit a földi életre magaddal hoztál, egy nagy részt le kell tenned. Ezt a testedet fedő bőrt, utolsó takaródat is le fogják húzni rólad. Az a nap, amelytől, mint utolsótól remegsz, az örökkévalóság születésnapja. (Seneca 102, 24-26)

 

KÖSZÖNTŐ

Szeretettel köszöntelek, ha ma van a születésnapod, mindegy hány éves vagy, mert ez számít:

"Olyan fiatal vagy, mint reményeid,
olyan öreg, mint a kétségeid.

Olyan fiatal, mint önbizalmad,
olyan öreg, mint félelmeid.

Olyan fiatal, mint a hited,
olyan öreg, mint a csüggedésed."

(Albert Schweitzer)


GYAKORLATI JAVASLATOK MINDENNAPJAINKRA

1. ÍTÉLKEZÉS HELYETT MEGÉRTÉS, ELFOGADÁS
Ahelyett, hogy elítéljük az embereket, próbáljuk megérteni őket. Próbáljuk meg kideríteni, hogy miért teszik azt, amit tesznek. Ez sokkal hasznosabb és érdekesebb, mint a puszta bírálat; amellett rokonszenvet, türelmet és jóakaratot ébreszt. „Mindent tudni annyi, mint mindent megbocsátani.”
Mint dr. Johnson mondta: „Maga az Úristen sem akar előbb ítéletet mondani az emberek felett, mint a végítélet napján.” Hát akkor mi miért akarunk?

2. KRITIKA, BÍRÁLAT HELYETT ELISMERÉS
Amikor éppen nem gondolunk semmiféle határozott feladatra, időnk 95 százalékában rendszerint magunkkal foglalkozunk. Hagyjuk egy kissé abba a saját teljesítményeinkkel, saját vágyainkkal való foglalkozást. Próbáljuk meg kideríteni a másik ember jó tulajdonságait. Aztán feledjük el a hízelgést – tanuljuk meg a becsületes, őszinte méltánylást.
Tápláljuk a gyermekeink, barátaink, alkalmazottaink testét; de milyen ritkán tápláljuk az önbecsülésüket!
„Sok embert és köztük sok kiválót ismerek a világ különféle tájairól – mondta Schwab –, de olyannal még nem találkoztam, bármily nagy vagy kiváló volt is, akit ne ösztönzött volna jobban a megbecsülés, mint a bírálat.

3. ERŐSZAK HELYETT EGYÜTTMŰKÖDÉS
Mi a csodának beszélünk mindig arról, amit mi akarunk? Ez igazán gyerekes. Képtelenség. Persze téged az érdekel, hogy te mit akarsz. Örökké az érdekel téged – de senki mást. Mi, többiek, éppen olyanok vagyunk, mint te: az érdekel minket, amit mi akarunk.
Így aztán mások befolyásolásának egyetlen módja van, ha arról beszélünk, amit ők akarnak és rámutatunk, miként érhetik el.
„Ha a sikernek egyáltalán van titka, ez abban a képességben ál, hogy észrevegyük a másik ember szempontját, és a dolgokat egyszerre nézzük az ő oldaláról és a magunkéról is.” (Henry Ford)

(Forrás: Dale Carnegie – Sikerkalauz)

Megjelent az ÉLET Magazin új száma. Továbbra is kapható országszerte. Keresse meg az Önhöz legközelebb álló lapárusító helyet címlistánkban!
Annak számára, aki nem tudja melyik kikötőbe akar evezni, nincs kedvező szél. (Seneca 71,3)
MIT TEHETÜNK MAGUNKÉRT?
HOMEOPÁTIA – dr. Mocsonoky Zsuzsa
Homeopátiás szerek

Az előző (26. számban) a tünetek elnyomásáról és a lázcsillapításról volt szó. Ezt a gondolatmenetet folytatva néhány jól bevált homeopátiás szert szeretnék röviden bemutatni, a leggyakrabban megjelenő lázas állapotokra.

FONTOS: ezek a szerek nem lázcsillapítók! A beteg aktuális reakcióinak, tüneteinek együttes megjelenése alapján választunk. A lázat, a torokfájást, a hasmenést stb. is különbözőképpen élik meg a betegek. Ezért a beteg igényeihez alkalmazkodni kell - a szerint mi jó neki és mi nem - és ezt figyelembe venni a szer választásnál. A megfigyelés, a beteg kikérdezése néhány fontos kérdésben alapvető, hogy nagy eséllyel eldönthessük, melyiket válasszuk.

Aconit: Az első 1-2 nap adandó, nagyon akut szer. A tünetek gyorsan alakulnak ki és nagyon hevesek. A lázat általában hideg széltől való áthűlés okozza. Jellemző: a nyugtalanság, szorongás - esetleg félelem, forró-száraz bőr, nagyon szomjas és az izzadástól megkönnyebbül. Gyakran borzong.

Belladonna: Lüktető égő forróságot érez - de a kéz és a lábak hidegek. A testből szinte sugárzik a hőség. A szem jellegzetesen csillog és tág a pupilla (mint a szemvizsgálat során - akkor is ezt az anyagot cseppentik a szembe, csak nem homeopátiás formában!) A torok száraz piros, a nyelés fájdalmas. A nyelv a széleken piros egyébként fehér, rajta piros pöttyök – olyan, mint az eper. Erősen izzadhat a ruhával fedett helyeken, de ettől nem lesz jobban. Nem szomjas. Nyugtalan lehet, zajok fények hatására már ingerültté válhat. Kisgyerek korban a magas láznál éjszaka ún. lázgörcs alakulhat ki az erre hajlamos gyerekeknél. Ilyenkor célszerű a Belladonna mellé Magnézium Phosphorikumot is adni Schüssler sóban.

Echinacea: Kimerültnek érzi magát, mintha már régen beteg lenne. Nagyon elesett. 1 nap múlva már azt kérdezgeti, hogy mikor lesz már újra egészséges. Mindenütt fájdalmai vannak. Minden étel megerjed a gyomrában, ami égető érzést és puffadást okoz és emiatt folyton hideg vizet akar inni. Nyelvén élénkvörös szélű, fehér bevonat látható. Jobban érzi magát, ha lefekszik. A láz alatt az orcák kipirulnak, pulzusa szapora és erőteljes. A fejében tompaságot érez - olyan mintha tele lenne a feje.

Ferrum phosphoricum: Jól használható szer minden gyulladásos állapot első stádiumában!!!. De ennek is vannak jellegzetes tünetei: A láz nem biztos, hogy már az első nap megjelenik. Lehet hurut, nátha a lázat megelőzően. Gyakori főleg gyerekeknél, hogy a betegség megjelenése előtt a fülek és a szem alatt pirosság jelenik meg. Ezt sok anyuka észreveszi és tudja, hogy ilyenkor a gyerek 1-2 nap múlva beteg lesz. Ekkor adva a Ferr-ph-t, megelőzhető a betegség kifejlődése. Bágyadtság, kimerültség jellemző. A láz általában nem jár hidegrázással. Az izzadás nem jellemző. Hideg vizet kíván inni.
Gelsemium: A legjellemezőbb tünet a fáradtság, a háttáji hideg borzongás, a nehéz végtagok, a tompa fejfájás, és a szomjúság hiánya. Az állapot lassan fejlődik ki. A hidegrázás kifejezett lehet - remeghet az egész test. Amikor már magas a láz, a feje és törzse forró, a végtagok hidegek. Annyira nehezek a végtagok, hogy alig tud felkelni, vagy mozogni. A tompa fejfájás a tarkó felől indul, és felfelé halad. A szemhéja nehéz - alig bírja nyitva tartani. Olyan érzése van, mintha bénult lenne az egész teste.

Eupatorium perfoliatum: A borzongás általában reggel kezdődik! 7-9 óra között, melyet fejfájás és csillapíthatatlan szomjúság előz meg. A szomjúság a láz kialakulásakor általában alább hagy. A láz ezután periodikus lehet - egyik nap reggel, másik nap este kezdődik. A végtagok és a hát alsó része fájdalmas, emiatt állandóan mozog, de ez nem enyhít a fájdalmon. Az izzadás a fejfájás kivételével minden tünetén javít.

Bryonia: Lassan alakulnak ki a tünetek, gyakran 1-3 napig is eltart. Eleinte a betegség érzése miatt csak lelassul a mozgása és a munkabírása. Erőlteti ezt - hátha jobban lesz tőle, de valójában csak utolsó energiatartalékait éli fel, egyre jobban kimerül. Reggel már nagyon betegnek érzi magát - fáj a feje, és csak azt akarja, hogy feküdjön, és hagyják békén. A nap folyamán egyre rosszabbul van, és délutánra már halálosan fáradt. Éjszaka felmegy a láz, és nagyon szomjas lesz. Már alig bír megmoccanni - csak mozdulatlanul fekszik. Ez az egy helyzet, amit még el tud viselni. Étvágya nincs, emésztése is lelassul - székrekedés is előfordulhat. Az ilyen betegnél különösen jótékony a böjt. Csak a gyenge leves, vagy víz az, ami jótékony és segíti a gyógyulást. Minden egyéb szilárd táplálék súlyosbítja és elhúzza a betegség lefolyását.

Ezeken kívül van még jó pár homeopátiás gyógyszer, amit a lázas, influenzás, vagy torokgyulladásos állapotokban lehet használni. Most inkább csak néhány gyakran használtat szerettem volna megmutatni, illetve azt, hogy milyen tünetek alapján választunk egyiket - vagy másikat.

A homeopátiás gyógyszerek adagolása akut esetben: A tapasztalat azt mutatja, hogy a leghatékonyabb, ha vízben feloldjuk: kb 2 dl-ben 2-3 golyót. Ebből egy kis korty 1 adag. Akut esetben naponta 3-5x is lehet ismételni, ha szükséges (az 1 kortyot, ugyanabból a folyadékból mindig alaposan megkavarva műanyag kanállal). Alapszabály, hogy akut helyzetben lehet gyakran, és minél alacsonyabb a potencia annál gyakrabban. Az általánosan használt potenciák: C12—C15—C30. A C200 –t csak akkor javaslom, ha minden tünete: testi-lelki-pszichés tünete is olyan, mint a szer leírásban (de ezt már inkább bízzuk homeopata orvosra!). Ha ezt nem teljesen fedi le, de a lényeges kulcstünetek, mégis jelen vannak akkor a C30-t lehet használni. Fontos: ha a beteg kezd jobban lenni (általános állapotát is beleértve!), akkor ritkázni kell a bevételt, és ha a tünetek teljesen elmúltak és a beteg jól érzi magát minden tekintetben, akkor abba kell hagyni a gyógyszer szedését. Emiatt nincsen szabály arra, hogy 1-3, vagy 5 napig kell szedni, mert az, az illető reakciójától függ. A tapasztalatok szerint, egy jól megválasztott szer idejében (tehát a betegség elején) elkezdve, 2-5 nap alatt meggyógyítja a beteget. És nem csak az aktuális tüneteit, hanem életerejét, energiáját is visszaadva. Ha 2-3 nap múlva nem érződik javulás, újra meg kell figyelni a tüneteket és mást kell alkalmazni. Ha bárki bizonytalan, inkább kérjen segítséget (a http://www.homeopata.hu oldalon mindig talál ügyeletes orvost, aki segít, vagy beszéljen homeopata orvosával, ha van).

"Légy olyan, mint a madár, aki alól ha kivágják a fát, nem a mélybe zuhan, hanem a magasba száll!"
Szeretettel Zsuzsa

dr. Mocsonoky Zsuzsa – homeopátiás orvos

ÚJ GERMÁN MEDICINA – dr. Tóth Klára
Az öt biológiai törvény

A továbbiakban szeretnék részletesen írni a természet öt biológiai törvényéről, amelyeket Dr. Ryke Gerd Hamer kutatásai, megfigyelései eredményeképpen megfogalmazott.
A hagyományos és az alternatív gyógymódok értelmezésében minden betegség a szervezet hibás működése. Hamer dr. felfedezései azt mutatják, hogy a „betegségek” nem rosszindulatú folyamatok, hanem speciális biológiai programok, amelyek átsegítik az embert egy váratlan stresszhelyzeten.
Lássuk tehát az 1. biológiai törvényt.

1. kritérium
Minden speciális biológiai program egy Dirk Hamer szindróma (DHS) következménye, amely egy váratlan, nagyon hirtelen, elszigeteltségben átélt konfliktus. Ez a folyamat egyidejűleg játszódik le a pszichében, az agyban és a megfelelő szervben.

A DHS-t kiválthatja bármilyen esemény, amelyre nem számítottunk, nem készültünk fel rá: pl. egy szeretett személy váratlan elvesztése vagy egy olyan nem várt esemény, amely dühöt vagy aggodalmat vált ki belőlünk. A Dirk Hamer szindróma tehát nem azonos a mindennapi stresszel, amely állandóan jelen lehet az életünkben, hanem minden esetben valamilyen váratlan esemény váltja ki.

A psziché szintjén a konfliktus sokkot átélő személy érzelmileg és mentálisan stresszes állapotba kerül.
Nézzük, mi történik a konfliktus sokk hatására az agy szintjén! Abban a pillanatban, amikor a DHS bekövetkezik, az agy meghatározott területén kialakul a CT-felvételen is látható, éles, koncentrikus körökből álló Hamer-góc.

Az azonos típusú konfliktusok mindig az agy ugyanazon részén okoznak „becsapódást”, Hamer-gócot. A Hamer-góc helyét a konfliktus jellege, természete határozza meg, méretét pedig a konfliktus intenzitása.
A testben, szervi szinten abban a pillanatban, amint az agyban lejátszódik a konfliktus okozta folyamat, a megfelelő szervben beindul a speciális biológiai program. Minden ilyen speciális biológiai programnak az a célja, hogy úgy változtassa mag az adott szerv működését, hogy ezáltal alkalmassá tegye a személyt a konfliktus megoldására. Ha egy férfi „területvesztési konfliktust” él át, a Hamer-góc az agy azon részén jelenik meg, amely a szívkoszorúereket irányítja. A konfliktus pillanatában a koszorúerek falában leépülés, fekélyesedés veszi kezdetét, azért, hogy megnövekedjék az ér átmérője, ezáltal több vér áramolhasson át rajta, így biztosítva több energiát, erőt a férfinak, hogy megvédje területét, vagy újat legyen képes szerezni.

2. kritérium
A Hamer-góc helyét az agyban a konfliktus tartalma határozza meg. Nem az a fontos tehát, hogy milyen konfliktus történik, hanem hogy adott konfliktust az érintett személy miként éli át. Pl. ha egy nő váratlanul elveszíti a társát, nem biztos, hogy „szeparációs” (elszakadási) konfliktust él át, hanem átélhet elhagyatottsági, önleértékelési konfliktust is.

3. kritérium
A szervezet egyetlen biológiai egység, ezért a speciális biológiai program egyidejűleg, párhuzamosan játszódik le a psziché, az agy és a szerv szintjén.

A következő részben folytatom a biológiai törvények részletes ismertetését.

Dr. Tóth Klára - GNM konzulens
Telefon: +36-30/2696-476
E-mail-cím: drtothklara@hotmail.com
Web: http://www.masterdental.hu


stressz

HORMONEGYENSÚLY - Kollerné Kiss Gyöngyi

Sajnálattal közöljük kedves Olvasóinkkal, hogy Kollerné Kiss Gyöngyi hormonegyensúly tanácsadónk felfüggesztette publikációs tevékenységét az EzoTaro OdaFigyelőben.

ÉBREDÉS SZÓTÁR – EzoTaro
Érzelmek 2. – Érzelemfüggőség, negatív érzelmek

Érzelemfüggőség

Nem merjük megélni érzelmeinket, mert nem merjük megélni fájdalmainkat. A fájdalom veszi el a tisztánlátásunkat. Amíg fáj valami, addig a fájdalom magára vonja a figyelmünket, ezért veszítjük el a tisztánlátásunkat, de ugyanez lehet a helyzet a túl nagy örömmel. Ez azt jelenti, hogy az érzelmek nem azért veszik el a tisztánlátásunkat, mert megéljük őket, hanem azért, mert túldimenzionáljuk, beleragadunk az érzelmekbe, ezért veszik át a hatalmat felettünk addig, amíg természetes méretűvé nem zsugorodnak.
Mivel az ego felnagyít mindent, az érzelmeket is, ezért válhatunk érzelemfüggővé. Az ego ezzel biztosítja magának létét, fennmaradását, és azért gondoljuk azt, hogy a valóságot éljük, mert hiszen megéljük az érzelmeinket. Igen ám, de mivel túldimenzionáljuk az érzelmeket, ezek már nem a Lélek, hanem az ego érzelmei. Az ego – mondhatni – belekapaszkodik az érzelmekbe. És túljátssza. Dőzsizik.
A színészek attól színészek, hogy valamilyen személyiséget, egot játszanak a színpadon. Ahhoz, hogy az érzelmek „átjöjjenek” a színpadról a nézőtérre, ezeket a színészeknek túl kell játszaniuk. És mi valamennyien színészek vagyunk. De nem muszáj, mert megélhetjük valódi önmagunk.
Az egonak egyébként is mindenből több kell, mert finom érzékelői eltompultak, ezért azokra a dolgokra (pl. érzelmek), amik ez alá az eltompult szint alá esnek, nem figyel fel. Igazából keskeny a mezsgye a valódi és az ego túldimenzionált érzelmei között.
De honnan tudjuk, hogy a fájdalmat mikor éljük /éltük át? Hol van a mérce, ami szerint megmérjük, hogy idáig normális, mert a Lélekén fájdalmát éltük meg, de innentől már Maszk játszik szerepet?
Egoszintről ezt nem lehet látni, ezért az ego nem is tudja eldönteni. Hiszen, ha a Maszk azt hiszi, hogy ő a valóság, akkor sose tudja meg, hogy ő csak a Maszk, és mint ilyen, a valóság csak rajta keresztül nyilvánul meg.
(EzoTaro)

Negatív érzelmek

Mi jut eszedbe róla?
Kulcsfogalmak: energiacsökkenés, energiablokkolódás, hiányból, hiányérzetből adódó negatív érzelmek, félelem, szorongás, magány, kisebbrendűségi érzés, bűntudat, harag, agresszió, fénytelenség, kétség, kétségbeesés, szomorúság, kiegyensúlyozatlanság.

Negatív érzelemnek azt nevezem, ami elvonja az energiát az embertől. Negatív érzelem sok mindenből keletkezhet: megbántottság, fájdalom, szégyen, elégedetlenség, stb. Minden pozitív mögött ott a hiány, más néven a negatív. Ilyen pl. a megbecsülés hiánya, ami megszégyenítéshez vezet. A tisztelet hiánya, ami bántást, megbántást eredményez vagy a siker hiánya, ami elégedetlenséget szül.
Van olyan negatív érzelem, ami hamar elmúlik, mert okafogyottá válik, mint pl. ha az ember elhasal az úton, és szörnyen kellemetlenül érzi magát. Van olyan, amit ha felidézünk, akkor a negatív érzést is felidézzük vele, ilyen pl. ha az embert megszégyenítik. Az ilyen érzelmen nem jutunk túl egyhamar, attól függően, hogy az illető hogy áll pl. az önbizalom tárgykörével. Ha van önbizalma, viszonylag hamar túlteszi magát, ha azonban nincs, akkor a többszörös megszégyenítés akár öngyilkossághoz is vezethet.
A megbántottságon és a fájdalmon is hamarébb túljut az az ember, akinek van önbizalma, mint aki híján van vele.
Az elégedetlenség az előző érzelmektől abban különbözik, hogy ha nem társul kisebbrendűségi érzéshez vagy egy általános negatív attitűdhöz, akkor akár pozitív impulzust is adhat, akárcsak az irigység.
A szomorúság inkább hangulat, mint érzelem, a félelem és a szorongás viszont az, ami a leginkább ledarálja az embert.
A kisebbrendűségi komplexus igen elharapózott negatív – hogy ne mondjam – életmód.
A bűntudat ősrégi „találmány”, és szorosan kapcsolódik hozzá az ítélet, az ítélkezés, illetve a lelkiismeret-furdalás (keltés), a manipuláció.
A harag és az agresszió másodlagos érzelmek, az ego egyfajta elhárítása, hogy gyengeségét leplezze.
A szélsőségesség nem annyira érzelem, mint inkább az érzelmek megnyilvánulásának az energiamennyiségét jelzi, vagyis az intenzitását. (EzoTaro)

Batta Éva - LélekRestaurátor
Tel.: +36-20/384-8888
Skype: ezotaro
E-mail: info@ezotaro.com
Web: http://www.lelekrestaurator.info/

TUDATOS ÉTKEZÉS – Orosz Tünde
Ebédek

Napjainkban a rohanó stresszes világunkban sajnos a legtöbb ember rendszertelenül, össze-vissza, válogatás nélkül, gyakran kapkodva eszik.
Statisztikai adatokat tanulmányozva még mindig elmondható, hogy az ebéd van főszerepben, ez az a napi étkezésink közül, amire leginkább törekszünk, és leginkább elérhető, megvalósítható mindenki számára. Ellentétben a reggelivel, ami ugyanilyen fontos volna.
”Ebédelj, mint egy polgár” - hangzik a népi bölcsesség, de nézzük mit is jelent ez? Tegyük fel, hogy király módjára megreggeliztünk, mert a gyomor, illetve a szervezet működése ezt hálálná meg leginkább.
Dél körüli időpontban egyrészt megszokásból, másrészt a szervezet jelzéseire figyelve ismételten el kell fogyasztanunk egy tartalmas, bőségesnek mondható, de a gyomor számára nem megterhelő ebédet. Hogyan is valósuljon ez meg a rohanás közepette?
Amikor otthon vagyunk, hétvégén, minden háziasszony arra törekszik, hogy a család le tudjon ülni együtt az asztalhoz, és elköltsék együtt az aznapra szánt legfinomabb ebédet. Magyar szokások szerint ez általában a megszokott és jól ismert húsleves. A szárnyastól a marháig, minden háziasszonynak megvan erre a saját, jól bevált receptje. A benne főtt zöldségeket is szívesen eszik a család tagjai, tájegységenként más-más szokásokat olvasok, hallok jómagam is e klasszikus hétvégi, vasárnapi ebéd elkészítéséről, elfogyasztásáról. Az én konyhámban, ha húsleves fő, elmaradhatatlan a töltelék (receptjét lásd külön!), ami száraz zsemléből készül, megunhatatlan, és nagyon finom. A leveshúshoz, zöldséghez és a benne főtt krumplihoz fogyasztjuk régi családi szokás szerint.

A főétel leginkább húsos étel ebédjeinkben a hétköznapokon is. Senkit nem szeretnék lebeszélni a húsfogyasztásról, de a jó minőségre, illetve a mennyiség csökkentésére érdemes figyelmet fordítani. A köretek, főzelékek legyenek mindig változatosak, idényszerűek, és alkalmazkodjanak mindenképpen az adott egészségi állapothoz is.
Menükészítéskor először mindig a főételt tervezzük meg, és ahhoz válasszunk levest. Vagy ha már van a levesre elképzelésünk, a második fogást mindenképpen ehhez igazítsuk. Híg levesekhez tartalmas másodikat szokás rendelni, sűrített, illetve tartalmas levesekhez pedig kiváló lehet egy édesebb második, ami egy tésztaféle is lehet, bár heti egy alkalomnál nem javaslom többször ezt a variációt.
Klasszikus menüsorokban mindig szerepel valami desszert jellegű dolog is, ezeket azonban ajánlatos valamelyik kisétkezésbe áttenni, (tízórai, uzsonna) és mindenképpen kerüljük a hozzáadott cukrot, adalékanyagot.

Vallom, hogy régen, nagyanyáink nagyon tudtak főzni, helyesen étkezni tudományos alátámasztások nélkül is, hiszen ők még hagyták működni érzékeiket, figyeltek a szervezet igényeire, és elsődleges szempont volt nekik az idényszerűség. Mivel nem a boltból vásároltak, hanem saját maguk termeltek, állítottak elő szinte mindent, ami a család asztalára került étel, ebéd gyanánt. Többek között ez volt a hosszú egészséges élet titka.

A munkahelyi étkezdék csökkenése révén sokan maradtak ebéd nélkül, nekik azt a megoldást javaslom, hogy amikor a vacsora készül otthon, már előre gondoljanak a másnapra, és az éppen készülő alapanyagokkal okosan gazdálkodva már készülhet a másnapi táskába való ebédnek való is. Jól zárható műanyag dobozba téve csak melegíteni kell, és nem marad üres a gyomor a munkahelyen sem.


A képre kattintva, az kinagyítható és nyomtatható

Érdemes egy heti menütervet készíteni előre, egyrészt, hogy lássuk az alapanyag szükségletet a vásárlások előtt, másrészt hogy minél változatosabbra, és egészségesebbre tudjuk tervezni a család, és magunk étrendjét.

Íme, egy gyorsan elkészülő menü a hétköznapokra:

Zöldségleves zabgaluskával

Kis fej hagymát hidegen sajtolt olajon egy csipet sóval megpárolunk, majd kockára, vagy karikára vágott vegyes leveszöldséget adunk hozzá, (sárgarépa, gyökér, zeller, karalábé) amit félpuhára pároltunk. Kevés fűszerpaprikát, csipet borsot, vagy Borsika füvet teszünk bele. Felöntjük vízzel, ha fő, zabgaluskákat szaggatunk bele. Ehhez kétmaréknyi zabkorpát egy tojással, és 2- evőkanál túróval, sóval, szárított kaporral kikeverünk, ha szükséges pici vizet adunk hozzá. Negyed órát állni hagyjuk. Kanállal a levesbe szaggatjuk, mint a galuskát szokás.

Gombapaprikás

Egy kisebb fej lila hagymán felszeletelt gombát pirítunk, míg visszasül a zsírjára. Ekkor borssal, paprikával fűszerezzük. Nem finomlisztet használunk, hanem vagy zablisztet, vagy kukoricakeményítőt a tejföl pedig legyen soványabb a megszokottnál. Egy evőkanálnyi lisztet csomómentesre keverünk vízzel, majd hozzáadjuk a tejfölt. A gombára öntjük, felfőzzük. Puliszkakockákra szedjük, amit a következőképp készítünk el.
Egy pohár kukoricadarát csipet sóval 3 pohár vízben felteszünk főni, és állandóan kavargatva addig főzzük, míg besűrűsödik. Ekkor egy fém tálcára öntve szétterítjük kb. ujjnyi vastagra.
Fűszert tehetünk bele vagy készítsük algás fűszersóval. Ha kihűlt kockára vágjuk, és a gombapaprikásunkat erre szedjük.

Jó étvágyat a finom ebédhez!

+1 recept és egy kis érdekesség

Töltelék a levesbe, leveshúshoz

Borsod megyében szokás a vasárnapi húslevesbe levestölteléket főzni, ami majd a leveshússal kerül a pecsenyéstálra az asztalra főtt krumpli és a levesben főtt zöldségek kíséretében. Ez a szokás úgy alakulhatott ki, hogy régen az emberek a saját kertjükből, saját gazdálkodásukból származó alapanyagokból főztek. Mivel vasárnap szokás volt húslevest adni az asztalra, leves után leveshússal, főtt krumplival, zöldségekkel, egy-egy nagyobb létszámú családnál, (hiszen tudjuk több generáció is együtt élt) kevésnek bizonyult az egy tyúkból főzött ebéd. Így aztán elterjedt szokás lett abból, hogy száraz zsemléből tojással a megfelelően fűszerezve finom tölteléket készít a háziasszony és azt cellofánba téve a levesben megfőzi, utána felszeletelve az asztalra adja a főfogáshoz.
Örömmel tapasztaltam, ha lakodalomban főztünk, hogy az ország más vidékein élő vendégeknek milyen kulináris élményt nyújtottunk ezzel a finomsággal, hiszen ez a szokás úgy tudom, csak Borsod megyében, Miskolc környékén terjedt el, és vált számunkra teljesen természetessé.
A nagymamám ezt a tölteléket palacsintasütőbe téve levesbetétként is elénk varázsolta, úgy hogy a pirosra kisült tölteléket felkockázta, tányérba rakta, majd a forró levest rászedte.
Az anyukám tepsiben kisütötte, mint egy piskótát, apróra vágott zsírjára engedett füstölt szalonnával megbolondítva, így került a húsvéti asztalra a húsvéti hidegtálra felkockázva a sonka, főtt tojás és főtt kolbászkarikák mellé.
Vegyes zöldséglevesbe nokedliszerűen beleszaggatva kiváló levesbetét is lehet, ezt úgy nevezik népi nyelven, hogy " lábatlan tyúkleves".

Íme a recept: ahány zsemle, annyi tojás !
Pl. 4 tagú család asztalára leveshús mellé, 2 tojás, 2 beáztatott, majd kicsavart száraz zsemle, egy kis fej vöröshagyma kevés olajon vagy zsíron megfuttatva, ebbe kerüljön só, bors, apróra vágott petrezselyemzöld, és esetleg sómentes delikát is.
A zsemléket villával szétnyomkodjuk, mindent bele rakunk, összekeverjük egy tálban, majd egy folpackot megolajozunk vékonyan és ráterítjük a tölteléket. Hengert formálunk belőle, a végét bekötjük, és kb. 30 percig főzzük a levesben. Tálaláskor a folpackot eltávolitjuk és szeletekre vágjuk.

Orosz Tünde reform szakács
Telefon: +36-20/378-6860
Web: http://www.tundekonyhaja.hu

Mi hát a jó? A dolgok ismerete. Mi a rossz? A dolgok nem ismerése. (Seneca 31, 6, 8)
MAGYAR SPIRITUS
MÁRIAHALOM - VENDÉGHÁZ

Nyughatatlan, tapasztalni vágyó lelkem tovább űzött-hajtott bio-falu ügyben. 2 hétig érdekes lelki történést éltem át. Nem tudtam magam rászánni, hogy időpontot egyeztessek a máriahalmi vendégház háziasszonyával, Csányi Ágnessel. Volt egy érzés, ami arra sarkallt, hogy határozzam meg azt az 1 hetet, amit ott akartam tölteni, és volt egy másik, ugyanolyan erős érzés, ami viszont lebeszélt, visszahúzott. Azután egy reggel arra a késztetésre ébredtem, hogy ma megbeszélem Ágival a kitűzött időpontot. A dolgok annak rendje-módja szerint pik-pakkra kialakultak, az időpontot lefixáltuk: szeptember 1-7-ig leszek a Vendégház önkéntese. Ezzel bevállaltam 6 órai munkát hétfőtől péntekig, aminek fejében kaptam egy szobát (kertre néző, teraszost) és reggelit, ebédet, vacsorát 7 napon át.

Innentől vagyok bajban, mert a lelki történéseket, a szellemi tanításokat ki-ki maga tapasztalja meg. Ugyanaz az élmény mindenkinek más tapasztalatot, szellemi tanítást ad. Nekem az egy hét alatt mindennapra jutott legalább 3-4 kicsiny felismerés-szikra. Pl. ez: megéreztem, átéltem, hogy mi a különbség aközött, amikor az embert a sors vezeti, és amikor kényszeríti. A történet ugyanaz, a fizikai fáradtság ugyanaz (én ezen keresztül tapasztaltam meg, mert szellemi munkát végzek, ezzel szemben ott fizikailag tettem magam hasznossá), vagyis a test így is, úgy is sajog, de mégis azt éreztem, hogy felnőtt vagyok szabad akarattal és célja van a cselekvésemnek. Tudatosságot és lelki stabilitást éltem át.

Ilyesmikben volt részem nap, mint nap, és akkor még nem is beszéltem az ott élő emberekről, a közösségről, ami után annyira vágyakozunk. Mégpedig olyannyira vágyakozunk, hogy ki is színezzük, és alkotunk róla egy ideális képet. Amit természetesen csalódás követ. Én is éreztem egy kis csalódást, bár talán nem is annak nevezném, hanem csak egy megállapításnak, mely szerint: más volt az elképzelésem. Ennek ellenére azonban, szerencsére megmaradt annyira a nyitottságom, hogy be tudtam fogadni a megtapasztalt élményeket, és a közösség felém áradó kíváncsi energiáját, szeretetét, segítőkészségét, a hely pompázatos szépségét, kisugárzását.

Közösség tehát van. De nem készen, ideális helyzetet élve meg, hanem próbálgatja a lépéseket, mint a kisbaba, amikor elindul első felfedező útjára. Hol két lábon botladozva, hol négykézláb mászva, de halad és még csak eszébe sem jut, hogy föladja a célját!
Az ott megismert emberek közül Ágit kértem meg, hogy válaszoljon néhány kérdésemre. Ági ott lakik egy éve 2 gyerekével, akik odajárnak a faluba: az egyik óvodába, a másik iskolába. De nem csak ő az egyetlen, aki gyermekeivel él a közösségben..

Első kérdésem, hogy mi történt, ami miatt úgy gondoltad, hogy itt jobb helyed lesz, mint ahonnan eljöttél?
Régóta vágytam közösségi életformára, mint élettér. Megértettem, hogy számomra a család, mint közösség – szűk. Sokáig halogattam a döntést, konkrétan egy betegség, ami szembesített az élet törékenységével - billentett át az elméletből a gyakorlati lépések megtételébe.

Mik voltak az elképzeléseid, és azok megvalósultak-e? És ha igen, akkor hogyan?
Közösséget teremteni, megtapasztalni, amit erről elképzeltem, és ezeket a későbbi biofaluba tovább vinni. Létrejött a közösség, és igen … így vagy hasonlóan szeretnék és tudok is élni.
Ez egy csíra, ami talán egy későbbi biofalu magját képezheti számomra.

Hogyan telnek itt a napjaitok?
A régi élethez képest különböző dolgokat sorolnék fel: szolidaritásban, egymásra figyelésben – persze változó intenzitással – élünk, gyakran dolgozunk együtt, a mindennapi feladatokat megosztjuk. Hetente egyszer egy speciális szabályokat követő beszélgetésen figyelünk egymásra és megosztjuk a saját belső tapasztalatainkat.

Volt-e elképzelésed a közösségi életről, és ehhez képest mi történik a mindennapokban, vagyis mit éltek meg?
Az elképzelésem a valósághoz hasonló volt, örülök, hogy a gyakorlat engem igazolt. Így érzem jól magam, annak ellenére, hogy a szép nem mindig a legkönnyebb út.

Hogyan gondolsz a „kinti” világra?
Szeretnék nyitott maradni arra, ami kintről bekívánkozik. Intenzíven nem követem, ami kint zajlik, a fontos események megtalálnak így is. Rendszeresen kijárok - a hosszú kintlétek kicsit nehezek.

Mi a különbség a „kinti” és a „benti” élet közt?
Semmi és minden. Akit ez érdekel, próbálja ki, mert szavakba foglalva nehéz megközelíteni az itteni valóságot.

Mi a terv a bio-faluról?
A közösségi mag megteremtése, ez a legfontosabb cél a jelenben.

Meddig szándékozol itt maradni, és azután merre, hogyan tovább? Hogy képzeled el a jövőt?
Messzi útról jöttem, a terveim a közösségi létről, életformáról határozottak, a hitem erős. Most úgy látom itt maradunk, addig mindenképp, amíg ennek megvalósításához látom itt a lehetőséget.

Összegezve tehát nagyon tanulságos és sok-sok tapasztalattal teli egy hetet volt alkalmam eltölteni a máriahalmi vendégházban. Aki kedvet érez rá, annak jó szívvel ajánlhatom, hogy belekóstoljon egy másfajta életbe, mint amit él. Az eddig megszokott világunk most már egyre inkább inog és összedőléssel fenyeget. valamerre el kell indulnunk, és legalább annyit tegyünk meg, hogy kipróbálunk egy alternatív életmódot. Vagy akár többet. Honlapjuk >>>
(EzoTaro)


Vendégház - Kőrterem


Vendégház - Kőrkuckó

Jógaház - Nagyterem


Vendégház - ebédlő


A Vendégház főbejárata


Szobabelső


Medikuckó


Szabadtéri Táncterem

Máriahalom

AZ ÉGIG ÉRŐ FA
(1.rész)

A teremtés alaptörvénye, hogy minden teremtmény vissza akar térni a forrásához, teremtőjéhez. Ez tartja össze a Világegyetemet (gravitáció), ezért tér vissza hozzánk minden gondolatunk és cselekedetünk (karma), ezért keresi mindenki ösztönösen az Istent…

Teljesség
Az esőcseppek a tengerből emelkednek fel, és útjuk végén oda térnek vissza. A földre hulló esőcseppnek önmagában nincs esélye arra, hogy a sok ezer kilométeres utat megtegye, ezért összefolyik a többi cseppel. Az esőcseppek erekké szerveződnek, az erek patakokká duzzadnak, a patakok folyóvá terebélyesednek, így együtt végül elérik a tengert.
Minden, ami élő, ezt az önszerveződési formát, a fa mintázatot használja. Így működnek az ereink, a tüdőnk, a fák, a folyók, minden, ami él. Az egymásba ágyazódó alakzatok minden szinten önhasonlók, felépítésüket, működésüket ugyanaz a minta irányítja.


A teremtés alaptörvénye: vissza a forráshoz, a tenger minden cseppje visszavágyik valódi otthonába. Az Amazonas: erek, patakok, folyók, folyam...

A szerves közösségek is e minta alapján fognak össze önszerveződő, önvezérelt közösségek hierarchikus rendszerévé. A közös cél (vissza a Forráshoz), és a közös ritmus (a közösséget éltető rítusok) szervezi össze és tartja egyben őket. Addig él egy közösség, amíg közös az ég, amíg a célok és rítusok ugyanazt jelentik a közösség minden tagja számára.

Kiesés
Önökben is felmerül a kérdés: miért estek mára szét az évezredekig jól működő közösségek? Hová lettek a vármegyék, a járások, a faluközösségek, a családok? A szétesésnek látszólag külső okai vannak: egy szűk csoport a közösségek minden szintjéről magához vonta az irányítást. Az égig érő fa különböző szintjeiről az egyéntől, a családoktól (falvaktól, járásoktól, megyéktől, országoktól) ellopott önrendelkezési jogból hatalmas, átláthatatlan, kusza piramis épült: a globális világhatalom.


Fogyasztói társadalmunk jelképe, a magány.
A teljességből kiesett, beton embertárolókban élő
agymosott rabszolgák életéből épül a piramis…

A konfliktus, amit régen egy atyai pofon helyi szinten megoldott, az most Brüsszelig fut egy lélektelen gépezetben. Eltüntették a járásokat, a helyi önkormányzatokat segélykifizető fiókokká aljasították, a „választópolgár” lassan már csak a kocsija színét választhatja meg szabadon. A globalizáció mérge rövidesen szétmarja az utolsó védvonalat, az országhatárokat, és létrejön a totális terror: a fogyasztói társadalom.
A folyamat gyanúsan emlékeztet a betegségre. A közösségek sérülése nyomon követhető az őt éltető táj sérülésein. A rákos gócként működő városok vas és beton csápjai, a vasútvonalak és az autópályák egyre mélyebbre hatolnak a még egészséges tájba. Mindent elszívnak, ami élő, ami táplál, legyen az élelmiszer, energia, ember, és csak a mérget juttatják vissza. A szemetet, a manipulált élelmiszert, a Heti Hetest…


A betegség gócai Európában. A nagyvárosok úgy működnek, mint a rák: elszívják az életet, és csak a mérgeket juttatják vissza a tájba…

Minden belül van, a betegséget sem külső okok hívják létre. Az egész-ség belül bomlik meg, a szellem és a lélek görcsei miatt elvékonyodó életerő következtében. A régi közösségek szétesését sem szabad külső okokra fogni. A valódi ok az volt, hogy közösségeinkbe beférkőzött a hazugság és a közöny.
Valahogy úgy történt, mint a „Császár új ruhája” mesében, ahol az idegenből jött hazug takácsok ellopták az összes aranyfonalat. És mi asszisztáltunk hozzá! Mindenki dicsérte a császár új ruháját, magasztalta a mindenkori EU szakértők nem létező munkáját… Ki érdekből hazudott, ki közönyből hallgatott, de mindenki részese volt a Nagy Csalásnak.

Hazatalálás
Csak az ártatlan gyermek, aki még képtelen hazudni, merte kimondani: meztelen a császár! Csak a szabad akarattal rendelkező emberek képesek újraépíteni világunkat, akiknek ... (2. rész a következő számban)

Kelt Magfalván, az Úr 2010. évében, Új kenyér havában

Géczy Gábor
MAG

Az égig érő fának, ha nem nő újra ága ... (video, ideje:01:12:01)

MAGYAR ÚJJÁSZÜLETÉS – Ludányi Horváth Attila gyűjtése

Függelék (III.): Kozmikus korszakváltás

2./ „2012. december 21-én, a téli napfordulón a Nap beemelkedik a Tejút galaxisunk központjában lévő sötét hasadékba, mely esemény minden 25800 évben egyszer következik be. (…) A maja hieroglifák e sötét hasadék közepét úgy írják le, mint 'lyukat az égen', kozmikus méhet, vagy 'fekete lyukat', melyen keresztül a máguskirályaik beléptek más dimenziókba, hozzáfértek a szent tudáshoz, vagy éppen a kozmosz roppant kiterjedéseit utazták be.

2002 szeptemberében a csillagászok megerősítették egy hatalmas tömegű 'fekete lyuk' létezését a Tejút központjában.

(…) A maják felismerései azt a nézetet tolmácsolják számunkra, hogy amikor a napforduló délköre keresztezi ezt a vonalat (a galaktikus egyenlítőt – a szerk.), (…) beköszönt egy új világkorszak, melynek hatásai a tudat átalakulásaként fognak megnyilvánulni.”

(Daniel Pinchbeck: 2012 – Egy titokzatos civilizáció elképzelése közeljövőnkről)

4./ „A dél-angliai Stonehenge és az egyiptomi Kheopsz piramis az ősi időktől fogva üzeneteket közvetít az emberiség számára. Az üzenetek kulcsát – az időkódot – azonban a Magyar Szent Korona őrzi szerkezetében elrejtve. Az időkód segítségével elolvasott építmények az ókori csillagászat nyelvén szólalnak meg, s az ember számára mint időmérő szerkezetek jelzik a kozmikus időt. (…)

Az ókori nagy kultúrák igen nagy figyelmet fordítottak az égi és a földi erők kiegyensúlyozására, a természeti erők és az emberi tevékenység harmóniájának megteremtése érdekében. A kozmikus és a földi erők egymásnak feszülését az ókori geomantia tudománya írta le. A geomantia valójában három erőforrás energiáit veszi figyelembe: az égi erők az idő múlását határozzák meg, a Földből eredők az időjárást és a Föld-felszínt, míg a harmadik erő az emberi tényező. A geomantia tudójának, a földjósnak a feladata, hogy a három erő harmóniáját megteremtse egy adott területen.

A Magyar Szent Korona egy ilyen harmónia szimbóluma, ahol az Ég és Föld erői megjelennek, hogy a választott területen élő emberek sorsa a legkedvezőbben alakuljon. (…) a problémának a megoldását szolgálhatja az Időkód c. könyv, ha az Ég erői a Föld erőivel és az emberek szándékával találkoznának, mert ennek épp itt lenne az ideje... „

(Berta Tibor: Időkód /könyvborító-fülszöveg/)


MAGYAR FILM
Az aranyember (magyar film, ideje: 01:46:45)


MAGYAR SZÍNDARAB
Molnár Ferenc: Az ördög
1. felvonás
(ideje: 00:48:39)
2. felvonás
(ideje: 00:39:03)
3. felvonás
(ideje: 00:27:24)


MAGYAR NÉPMESÉK
Sárkányölő Sebestyén (ideje:00:07:58)

A MAGYAR HÁZAK MÁGIKUS EREJE

Miközben a keleti térrendezés – a kínai feng shui és az indiai vasati – divatja egyre szélesebb körben terjed, már-már a feledés homályába merül az ezeréves magyar házépítési szokásrend, mely nemcsak a földrajzi adottságainkra épült, hanem a magyar lélek mágikus erejét is keretbe foglalta.

Van egy álmom… Ebben az álomban Magyarországon olyan házak épülnek, amelyekből teljesen egyértelműen kiderül egy idegen számára, hogy csakis Magyarországon járhat. Ezek a házak őseink tudása alapján, természetes anyagokból, a magyar térrendezés jól bevált szabályai szerint készülnek, és jó bennük élni. Nekünk, magyaroknak olyan magas szintű építészeti, térrendezési hagyományunk és jelképrendszerünk van, amely minden utánzást fölöslegessé tesz, és amelyben az idegen elvek meghonosítása csupán zűrzavart okoz. – írja A magyar ház mágikus titka című könyv ajánlójában Színia, a szerző. Ez a könyv jó két évvel ezelőtt került a könyvesboltok polcaira, s szinte észrevétlenül simult a sok-sok feng shuit és egyéb keleti térrendezést dicsőítő, tanító kiadványok közé. Ebben a könyvben megtalálhatók azok az elvek, amelyek szerint őseink építkeztek, így az is kiderül, hogy a magyar ház szerkezete bizony olyan kozmikus alapokon és jelképrendszeren nyugszik, amely a Teremtés folyamatának valós ismeretéből születtek. Nem véletlenül négyszögletes a házak alaprajza, nem véletlen az ablakok formája, osztása, nem véletlen a házak tájolása, a kapuk elhelyezése, s nem véletlenek a különböző díszítések, ugyanis a magyar ház egy térbeli összetett rovásjel, amely a jelképek ismerői számára pontosan olvasható.
(kép:ház1)
Minden ház teremtés eredménye, egy-egy megvalósult gondolat. A gondolat nagyon finom erőforma, és megváltoztatni is csak gondolati úton lehet. Ezt az erőt még nem nagyon lehet mérni, a hatását viszont igen. A pozitív illetve negatív gondolatok megváltoztatják az izmok erejét, a bőr állapotát, amit a műszerek kimutatnak (lásd hazugságvizsgáló). A ház tehát egyéni gondolatok, illetve nagyon erős kollektív gondolatok együttes eredménye. A nagyon erős, régóta működő kollektív gondolat a HAGYOMÁNY. Őseink pontosan tudták, hogyan építkezzenek. A magyar térrendezés csodálatosan következetes és egységes rendszert alkot, amely évezredeken keresztül „bevált” a magyarság körében. Ha valaki más nép hagyományrendszerét kezdi alkalmazni, annak meg kell ismernie teljes mélységében ahhoz, hogy valóban működjön.

Az ősmagyarok legfontosabb, szent égtája a kelet volt, színe a fehér, állata a ló. A feng shuit hirdető kínaiaknál a kelet csak a második legfontosabb irány, színük a zöld, állatuk a sárkány. A fehér szín a kínaiaknál a nyugati irányt jelöli, a ló pedig a dél állata. Amennyiben tehát egy magyar térben a fehér színt a nyugati oldal erejének megerősítésére akarja használni valaki, azzal káoszt okoz, mert nálunk évezredek óta a fehér keleti erőt jelöl. Nem beszélve a sárkányról, mely negatív alakja a magyar népmeséknek.

Az égtájaknak minden népnél fontos szerepük, jelentőségük van. A magyar elnevezések sok mindent elárulnak: KELET – az ébredést, … (folytatás a következő számban) (forrás: >>>)


EZOTARO SZÁMMISZTIKA® OKTÓBERRE

Október
A változás örök, de az örök is az ego birodalma. Akkor hát mi a végtelen?
Az Élet – mielőtt alvást színlel – megmutatja elképzelhetetlen sokszínűségét a természet segítségével. A 10-es az evolúció száma, amiből a 0 rejti a megnyilvánulatlan végtelen lehetőséget, míg az 1-es az új kezdetet jelenti. A 0 a szellem szimbóluma, a kozmikus tojás, amiből minden létrejön. Az, hogy ebből mit valósítunk meg, rajtunk múlik. Az őszi nap-éj egyenlőség után, az egyre hosszabbodó esték alkalmasak arra, hogy visszahúzódjunk, és meditáljunk a végtelenről.
Figyeljünk lehetőségeinkre!

A 10-es kulcsfogalmai: „szerencsekerék”, feldolgozás, lezárás, újrakezdés, változás, változatosság, ciklikusság, fejlődési periódus, belső tudatosság, káosz, rend, a lehetőségek végtelensége, „egyszer fenn, egyszer lenn a kerék”. Érzelmileg kiegyensúlyozatlan, tele lehet az újtól való szorongással, félelemmel, vagy éppen ellenkezőleg: bátor, kockázatvállaló.

Belső érzékelése: belülről vezérelt. Belső vezetőjével nagyon könnyen, spontánul megtalálja a kapcsolatot. Ha megszokja, hogy hallgat rá, akkor egyre erősebben érzi belső mestere útmutatásait, és sok szenvedéstől, kellemetlenségtől kímélheti meg magát.

Sorsa, életfeladata: belső tudatosság, belső képességek kifejlesztése. A 10-es sorsszám mindig sorsváltást jelent. Életében fontos szerepet kap a változás, és a fejlődés, melyet, miközben ő folyamatosan megél, azonközben segíti embertársait ugyanebben, illetve élére áll a változásoknak. Kivételes tehetsége van ahhoz, hogy jó vezető legyen, nagy tömeget képes irányítani, és gyakran dönt sokakat érintő kérdésekben. A változás lényege azonban, hogy ebben az életében elérje a lélektudat érvényesülését az egotudat helyett, illetve megtanulja uralni az egot vágyaival, félelmeivel, hogy vezetésében belső vezére, lélektudata irányítsa.

A változás, mint életterület
Végül van egy életterület, amely a tradicionális számmisztikai értelmezésben nem bukkan föl, pedig ez az emberi felemelkedés kulcsa, hiszen egész életünk azon múlik, hogyan viszonyulunk a változásokhoz. Egyáltalán megértjük-e, hogy mi a változás, és azt, hogy mennyire fontos? Anyagba rögzült korunkban fel sem fogjuk, hogy a biológiai változással, vagyis testünk változásával együtt kell változnia lelkünknek is, ez ugyanis a fejlődés egyetlen és lehetséges útja. A mikrokozmoszé és a makrokozmoszé egyaránt. Az egyes ember által megélt változások az egész Univerzum fejlődését befolyásolják, így az ember az Univerzummal együtt változik, és fordítva: az Univerzum fejlődése nem lehetséges az egyes ember – az individuum – változása nélkül. Ez a létalap, és minden létező alapja.
Ha megválaszolja a következő kérdéseket, árnyaltabb képet kap önmagáról ezen a területen: Van-e elég bátorságom kiállni mások elé, és fölvállalni valami olyan dolog megvalósítását, ami esetleg sokak tetszését nem nyeri el? Félek-e a változásoktól? Ha igen, konkrétan mitől félek? Fiatal koromban is jellemző volt rám a változásoktól való félelem, vagy ahogy egyre idősebb leszek, a félelem is erősödik? Mit jelent nekem a biztonság? Mitől érzem magam bizonytalannak? Kötődik-e nekem a bizonytalanság a változásokhoz? Melyek azok a területek, ahol nem jelent problémát számomra egy új dolog megjelenése? És mely terület az, ahol a legjobban félek a változástól? Mikor változtattam utoljára és mi volt az?

A meditáció témája:
1. hét: A változás lényege: sem ez nem vagyok, sem az. Sem ide nem tartozok, sem oda. De még lehetek ez is, és az is.
2. hét: Nincs fölötted semmilyen hatalom. Te szereted magad, te neveled és tanítod magad, te követelsz magadtól. És ha ezeknek nem teszel eleget, te szenvedsz. De az is te vagy, aki ezen változtatni tud.
3. hét: Annak van jövője, aki változni, váltani képes. Aki nem, annak csak múltja van.
4-5. hét: A változás olyan, mint a feloldozás.

HUMOR
HAGYOMÁNYOS TÖRTÉNET NEM HAGYOMÁNYOS CSATTANÓVAL

A feleség jó későn tér haza bevásárló körútjáról és mit tesz Isten, inflagranti találja férjurát egy ifjú hölggyel. Óriási patália, asszony előrángatja a bőröndöt és röpke csomagolás után épp elviharzana, amikor a férje megállítja:
- Csak egy szóra drágám! Mielőtt elmész, szeretném, ha meghallgatnád, hogy is történt ez a dolog. Jövök hazafelé a kocsival, amikor az út mentén megláttam ezt a hölgyet, elgyötörve, fáradtan, csapzottan. Hazahoztam és összeütöttem neki egy vacsorát abból a húsból, amit te a hűtőben hagytál, mert elfelejtetted megsütni. Egy szétázott szandál volt a lábán, úgyhogy odaadtam neki az egyik, még teljesen jó cipődet, amit csak azért nem hordasz, mert állítólag kiment a divatból. Fázott, úgyhogy ráadtam azt a pulcsit, amit a születésnapodra vettem, de sohasem hordtad, mert nem tetszett a színe. A nadrágja is átázott, úgyhogy adtam neki egyet a tieidből, ami még teljesen jó, csak te már kinőtted. Ezután, mikor menni készült, még visszafordult az ajtóból és megkérdezte:
- Mondd, van még valami, amit a feleséged már nem használ?
- És megmutattam neki ... Hát, így történt, drágám ...

POSTÁS – VICCEK

A postás csenget az ajtón. Egy kisfiú nyitja ki, kezében cigi és egy fél üveg whisky.
- Itthon vannak a szüleid?
- Szerinted?
*****
Egy hétfő reggel a postás éppen szokásos körútját rója, amikor látja, hogy Kovács jön ki a kukához egy láda üres üveggel a kezében.
- Csak nem házibuli volt nálatok a hétvégén? - kérdezi a postás.
- De, még szombat este volt a buli, de csak most kezdek magamhoz térni. Vagy 15 pár volt nálunk, és egy kicsit bevadultunk. Elég sok pia fogyott, aztán Ki vagyok én? -t játszottunk. - mondja Kovács.
- Azt meg hogy kell?
- Minden pasi bevonul egy szobába, és egyenként jönnek ki, felül álcázva, alul semmiben. A lányok pedig kitalálják, ki kicsoda.
- Hű, de kár, hogy nem voltam itt! - kiált fel a postás.
- Talán jobb is, mert legalább ötször hangzott el a neved!

VICCEK

Egy autós elgázol egy gyalogost, aki súlyosan megsérül. Pár hónap múlva a bíróságon, az áldozat által indított kártérítési pernél találkoznak.
- Tisztelt bíróság! - kezdi az autós védőügyvédje - Kérem, vegyék figyelembe, hogy ügyfelem harminc éve vezet balesetmentesen!
Erre feláll a felperes ügyvédje:
- Tisztelt bíróság! Ha ennyit számít a gyakorlat, kérem vegyék figyelembe, hogy ügyfelem már ötven éve gyalogol balesetmentesen!

*****
Ügyvéd beszámol védencének:
- Van egy jó és egy rossz hírem, melyiket mondjam először?
- A rosszat, ügyvéd úr.
- Sajnos, a laboreredmény szerint a maga vére megegyezik a gyilkosság helyszínén talált vérmintával.
- És mi a jó hír?
- Alacsony a koleszterinszintje.

*****
- Kisasszony, ki mondta magának, hogy azért, mert a vállalati bulin megcsókoltam, már elhanyagolhatja a munkáját? - kérdi a főnök a titkárnőtől.
- Az ügyvédem.

GYÓGYÍTÓ ARANYKÖPÉSEK

Én nem szeretem az uborkát, és nagyon örülök, hogy nem szeretem, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom.

Ha azt gondolod, hogy Oidipusznak problémái voltak, úgy emlékezz arra, hogy Ádám volt Éva anyja!

Kétféle sebtapasz van: amelyik nem akar ragadni, és amelyik nem akar lejönni.

Költészetnek azt nevezzük, ami nem ér ki a lap széléig a könyvben.

Követnem kell őket, mivel a vezetőjük vagyok.

Legnagyobb probléma az, ha a hülyeség akaraterővel és szorgalommal párosul.

Megszabadultam a gyerektől; a macskám allergiás volt rá.

Megtisztel az irigységed, de nem tudom viszonozni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának.

Mindenki, aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(Weixl Várhegyi József gyűjtése)

VÍGJÁTÉKOK

Éretlenek (ideje:01:28:25)

Indul a bakterház (vígjáték, ideje:01:06:11) – Mihályfy Sándor filmje Rideg Sándor regényéből, színes, magyar vígjáték, 1979

KABARÉ

Teri néni és a lottónyeremény (ideje:00:11:12)

RAJZFILMEK

Tom és Jerry – A repülő macska (ideje:00:06:31)

A Rózsaszín Párduc – Drink Pink Punch (ideje:00:06:16)

Garfield és Barátai – Az óriás macska (ideje:00:08:10)


Éretlenek


Indul a bakterház


Tom és Jerry


 

 

 

 

 

Ezek a használati eszközök segítenek eldönteni nemi uidentitásunkat

Egy kapcsolat kezdete:
"Én is téged..."

Egy kapcsolat vége:
"Te is az enyémet..."


KICSIÉN, AZ EGÓ VÉDELMÉBEN

Vagyis Kicsién utál szenvedni, ezért úgy viselkedik, mint a szamár, amikor lecövekel ott, ahol éppen eszébe jut, és hiába noszogatják, netán még ütlegelik is, a csacsi nem mozdul, egy tapodtat sem. Lélekén pedig mindig noszogatja, hogy mozduljon rá újabb tapasztalatokra, de Kicsién nem akar tovább lépni, nem akarja a fájdalmat, a számára fájdalmas helyzeteket, eseményeket megtapasztalni. Fölvetődik a kérdés: mit lehet tenni, hogy Kicsién se szenvedjen (mert ez igazságtalanság) és mégis tapasztaljon, örüljön a változásnak, örüljön az életnek?
Ha innen nézem, Kicsiénnek nincsenek hibái, csak félelmei, és ezáltal blokkjai, lelki komplexusai. Kicsién éppen olyan, amilyenné a Lélekén akarta. A „hozzávalókból” éppen azokat kapta, és annyit, amennyire szüksége van ebben az életében ahhoz, hogy azokat tapasztalja meg, amiket a Lélekén tervezett. De amiatt, hogy tudattalansága folytán rengeteg szenvedésben van része, elutasítja a tapasztalást. Ez a magyarázata annak, hogy még abba a helyzetbe is beleragad, még abból sem lehet kihúzni, amiben boldogtalan. Inkább megmarad egy boldogtalan állapotban, ami már nem fáj annyira neki, mivel eltompult érzelmileg, mint hogy újabb tapasztalatokat és vele újabb fájdalmakat szerezzen. Köszöni, elég volt neki. És tudod mit, igaza van! Épeszű élőlény nem okoz magának szenvedést akarattal, éppen elég neki az, amibe akaratán kívül belepottyan. Akkor hát mi a megoldás, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon?
Teljesen érthető, hogy Kicsién a kellemes és jó dolgokat akarja megtapasztalni és átélni. A teremtés is erről szól: az örömökről. Sőt, Isten is ezt akarja: boldogságot szánt teremtményeinek. Akkor hol van a hiba? Nem értem. Ha egyszer mindenki örömet akar, miért lesz belőle mégis szenvedés, olyan mély és hosszan tartó szenvedés, amiből néha Kicsién a halált választja menekülésként? Hol kap gellert ez az egész? Aránytalanul sok a fájdalom, amiből legtöbb Kicsién, vagyis az ego fájdalma. De mi az, hogy Kicsién, ego? Valójában a Lélekén sebzett része? És ez az, amiért a Lélekén újra és újra leszületik, hogy meggyógyítsa az egészségtelen részeket, miközben újabb sebeket szerez a már meglévőkhöz?
Úgy tűnik, hogy örömöm útjába az elfogadás hiánya áll, továbbá maximalizmusom, túlzott elvárásaim. Maximalizmus > elégedetlenség > alacsony önértékelés/önbecsülés > örömtelenség/boldogtalanság. Hm. Íme az ok-okozat kapcsolat.

Miért nem tudjuk elfogadni magunkat olyannak, amilyenek vagyunk? Miért akarunk mások lenn? Miért látszik szimpatikusabbnak a miénknél egy másik ember szerepe? Lehet azért, mert nem látunk bele? Nem látjuk a napi kínlódásait? A szomszéd rétje mindig zöldebb, mi? Tehát Kicsiénnek mégis vannak hibái. De vajon mihez képest? Válasz: az elvárásokhoz képest. Hiszen az önzőség, irigység ugyanúgy hozzátartozik az egohoz, mint pl. az adakozás, segítés. EZ ITT A DUALITÁS VILÁGA! Miért lenne csak pozitív pólus?
Nem csoda, hogy az elvárásaimmal küzdök, nem csoda, hogy elborítanak, hiszen mindenki arról beszél, hogy mit nem csinálok, csinálunk jól, mit kéne másképp tennünk. Ugyanakkor a tapasztalatunk arról szól, amit megélünk, nem pedig arról, amit meg KELLENE élnünk. Itt lép be az az elégedetlenség, ami ugyanúgy elborít minket, mint az elvárások, hiszen ebből következik az előző, vagyis elvárások > meg nem felelés > elégedetlenség > kollektív önértékelési zavarok > alacsony önbecsülés társadalmi szinten. Állandó bűntudattal küzdünk, mert mindig mást teszünk, mint amit elvárnak tőlünk, elvárunk magunktól és másoktól. Ez gyermekkorunkban kezdődik, és folytatódik felnőtt életünkben. Így nem is lehet tapasztalatot gyűjteni, hogy mindig szégyenérzettel küzdünk, amiért nem azt tesszük, NEM ÚGY ÉRZÜNK(!), nem úgy élünk, ahogy kellene! Te jó ég! Ez nem a tapasztalatok, hanem az elvárások világa! A szégyenkezés, az örömtelenség bolygója. Arról nem beszélve, hogy csak nem dőlünk be annak, hogy egyik ego mit ír elő a másik egonak?
Igazában nem lehet rossz néven venni Kicsiéntől, az egotól, hogy biztonságban, …

(folytatás a következő számban)

Nem az a szegény, akinek kevese van, hanem aki többre vágyik. (Seneca 2,6)

Nátrium hidrogén karbonát


A szódabikarbónát használhatjuk


savlekötőként


fogmosáshoz

hajmosáshoz


rovarcsípésre, viszketésre

A SOLKOLALÚ SZÓDABIKARBÓNA

Ezt a levelet, úgy gondoltam megosztom Veletek az információ értéke miatt.

Kedves Éva!
Az emberiség egyik fő hibája a környezeti szennyezőanyagok, a tisztító-és testápoló termékek csatornákba mosása és vízrendszereink vegyi anyagokkal való elárasztása. Nem csoda hát, ha a halakban nehézfémek, a delfinekben pedig triclosan van (rovarirtó szer).
Egyszerű és nagyszerű tervem tehát, hogy mindenkit bíztassak arra, hogy használja a szódabikarbónát az alábbi 45 féle módon.
A szódabikarbóna, alias nátrium-hidrogén-karbonát, segít szabályozni környezetünk pH-ját. Amikor a szódabikarbóna egy savas vagy lúgos anyaggal érintkezik, arra törekszik, hogy semlegesítse a pH-t. Ezen túl, a szódabikarbóna képes pH változások lassítására, vagyis pufferolásra. Ez a kettős képesség, a semlegesítő és pufferoló hatás teszi lehetővé azt, hogy például a hűtőben savanyú szagokat semlegesítsen, valamint hogy tisztítószerek erejét növelje. Egyszerű kémiai reakció, messzemenő hatásokkal tisztítás és szagtalanítás terén. Nézzük, hogy felvéve a lázadó házvezetőnő kesztyűit, mennyi mindenre tudjuk népi bölcsességünkben már régóta szereplő szódabikarbónánkat használni

Testápolás

1. Készítsünk fluor mentes fogkrémet
Szódabikarbónát keverjünk össze 3 százalékos hidrogén-peroxid oldattal. Íme, egy alternatíva a kereskedelmi fluoridos fogkrémek helyett. És még a fogfehérítést is elvégzi, nemcsak a tisztítást.
2. Szájfrissítés
Tegyen egy teáskanál szódabikarbónát egy fél pohár vízbe és öblögesse vele ki a száját. Semlegesíti a szagokat, nem csak elfedi azokat.
3. Szájápoláshoz használt eszközök tisztítására
Áztassuk be szájápolási eszközeinket a következő oldatba: 2 teáskanál szódabikarbónát oldjunk fel egy pohár vagy kis tál meleg vízben. A szódabikarbóna fellazítja az élelmiszer-részecskéket és semlegesíti a szagokat
4. Bőr-és testradír
Elkészítése: 3 rész szódabikarbóna, 1 rész víz. Dörzsölje át körkörös mozdulatokkal finoman bőrét. Öblítse le tiszta vízzel. Mindennapos használatra is ajánlott.
5. Természetes dezodor
Kenjük rá a hónaljunkra, és semlegesíti a testszagot.
6. Használjuk savlekötőként
A szódabikarbóna biztonságos és hatékony antacidként enyhíti a gyomorégést és / vagy a savas gyomorrontást.
7. Rovarcsípésekre és viszkető bőr esetén
Rovarcsípések esetén, kavarjon össze egy kis szódabikarbónát és vizet, és kenje az érintett bőrfelületre. A viszketés enyhítésére tegyen egy kis szódabikarbónát a kezébe és dörzsölje be a nedves bőrbe fürdés vagy zuhanyozás után.
8. Készítsünk kéztisztítót
3 rész szódabikarbóna, 1 rész víz, vagy 3 rész szódabikarbónából és 1 rész folyékony szappanból készítsünk oldatot, ami jó kézmosásra, tisztításra. Ezután öblítsük le tiszta vízzel.
9. Segítség a hajnak
A szódabikarbónának megvan a maga helye a zuhany alatt is. Tegyünk egy kevés szódabikarbónát a tenyerünkbe együtt a kedvenc samponunkkal. Samponozzuk be a hajat és jól öblítsük le. A szódabikarbóna segít eltávolítani a maradék piszkot, így a haj tisztább és kezelhetőbb lesz.
10. Tiszta hajkefék és fésűk
A fényes hajhoz fontos a kefék és fésűk tisztán tartása is. Áztassa a fésűket és keféket 1 teáskanál szódabikarbóna egy kis langyos víz keverékében.
11. Készítsen fürdősót
1/2 csésze szódabikarbónát adjon a fürdővízbe, hogy semlegesítse a savakat bőrén, és segítsen lemosni az olajat és az izzadságot. Egyben pedig a bőrt nagyon puhává is varázsolja.
12. Megnyugtatja a lábakat
Oldjon fel 3 evőkanál szódabikarbónát egy edény meleg vízben, és áztassa benne lábfejét, meg fogja nyugtatni lábait.

(folytatás a következő számban) (levélíró Szabó András)


FILMEK

Fogadom (film, ideje: 01:39:31)

Jó, ha az ember kap még egy esélyt arra, hogy visszamenjen az időben, és kijavítsa, amit elrontott. Igazából mindannyian megkapjuk az esélyt, csak nem biztos, hogy észrevesszük, és az sem, hogy tudunk élni a lehetőséggel. Lehet, hogy inkább panaszkodunk, amiért újra meg újra ugyanabba a szituációba kerülünk, ahelyett, hogy örülnénk a jóvátétel, a gyarapodás lehetőségének. (EzoTaro)

Napsütötte Toscana (film, ideje:01:48:03)

A vágyaink mindig teljesülnek, de nem biztos, hogy úgy, ahogy azt elképzeltük. Talán annyira más ruhában jelennek meg, hogy születésük pillanatában rájuk sem ismerünk. Lehet, hogy később se, pedig a mi teremtésünket éljük! Ám egy csöndes, mosolygós, meghitt pillanatban mégis teljesülhet az álmunk – az, amelyikről ébren is annyit álmodtunk.

CIKKEK

Hekkerek támadhatnak az emberi agyra
Az olcsón megvásárolható, fejre köthető számítógépes perifériák káros hatásúak is lehetnek. Ha ezek a jövőben elterjednek, a hekkerek akár a felhasználók PIN kódjaihoz, vagy más, a memóriában tárolt személyes adataikhoz is hozzáférhetnek.

Újabb adalék a H1N1 elleni védőoltáshoz

VIDEÓK

Szellemi valóság- belső utazás (00:57:40)

Balogh Béla előadása - 2012 Végső Valósága (01:00:02)

Balogh Béla - Lelki fejlődés (00:48:59)

 

A.J.Christian: Hazugság, önámítás, érdek (videó-részlet)

„Hogyha valamelyikőtök úgy gondolja, hogy szeretne változni, valamelyikőtök úgy gondolja, hogy szeretne egy picit közelebb kerülni saját magához, akkor a hazugság ennek a felfedezésére jó úton jár. Mert a hazugságainkban ott vannak a problémáink, az elfojtott kis mocsaraink. Ott vannak a mélybe nyomott démonjaink. Mindig akkor hazudunk, mindig, amikor valamilyen egyéni részünkkel nem tudunk szembe nézni, amikor a lényünknek valamelyik oldalát nem tudjuk megélni. Mindig akkor hazudunk, nézd meg magadat, nézd meg a többi embert, akkor csúszik el a beszéd a szádon, amikor nem tudod megélni önmagadat, és adott helyzetet. Bizony. Tehát azok, akik el kezdenek foglalkozni saját magukkal, meditáció meg az imádság helyett első lépésben kezdjék azzal nyugodtan, hogy megvizsgálják saját hazugságaikat. Ott lesz majd az eb elhantolva, ott fogod majd megtalálni az első kulcsokat saját magadhoz. Oké? … Mondom energetikai vagy szellemi szempontból nézve vagy érzelmi – szellemi szempontból nézve a hazugság ilyen szempontból nem más, mint tükre annak, hogy hol vannak a problémáink, hol vannak a gondjaink saját magunkkal és azon keresztül az egész világgal.” … „A hazugság egyfajta menekülés önmagad elől.”
… „Az önámítás nem más, mint a valóság egy bizonyos részének eltakarása, a másik részének meg a saját képünkre való formálása.”

A.J.Christian: A tudatosság útján (ideje: 00:27:14)


Az EzoTaro OdaFigyelő online újság azzal a céllal jött létre, hogy segítse az átalakulást, a felemelkedést választó emberi egyéniségeket. A cikkek, írások, linkek, weboldalak bemutatása mind a tudatosságot, az ébredést szolgálja. Álladó rovatok: Vers, Mit tehetünk magunkért?, Magyar Spiritus, EzoTaro Számmisztika, Humor, Filmek, Videók.
Az EzoTaro OdaFigyelő állandó szerzői: Batta Éva LélekRestaurátor, Dr. Mocsonoky Zsuzsa homeopátiás orvos, Dr. Tóth Klára GNM (Új Germán Medícina) konzulens, Kollerné Kiss Gyöngyi hormonegyensúly tanácsadó, valamint Orosz Tünde reform szakács (tudatos étkezés) segítenek a testi, érzelmi, lelki problémák megoldásában, gyakorlati útmutatót adva.(EzoTaro)
Batta Éva (EzoTaro alias Sophie)
Számmisztikus, LélekRestaurátor
Telefon: + 36-20/384-8888
E-mail: info@ezotaro.com (ezotaro22@gmail.com)
Web#1: http://ezotaro.com (http://ezotaro.atw.hu)
Web#2: http://ezotaro.odafigyelo.com (http://ezotarofigyelo.atw.hu)
Web#3: http://lelekrestaurator.info/ (http://lelekrestaural.atw.hu)